Monc Suadiye: Bir akşam kaçamağı

Tamam, şimdi tam zamanı. Neden daha önce olmadı? Biraz meşguldüm. ‘Neyle meşguldün acaba?’. Sizi ilgilendirmez, meşguldüm işte. Neyse, şimdi tam zamanı: Akşam dışarı çıkıp, biraz eğlenmek için güzel bir gün. Nereye gitmeli? Uzun zamandır Bağdat Caddesi’nde vakit geçirmemiştim. Haydi gidelim o zaman.

Monc Suadiye

Zor zanaat

Bilirsiniz, insan olmak kolay değil, hatta bazen çok zor. Hayat koşuşturması, işler yetişsin diye geç saatlere kadar çalışmalar, gece 11’de gelen mesaj sesi (‘müsaitsen acil şu işi halletmemiz lazım’),… falan filan.

Ama, arada küçük kaçamaklar yaptığımız ve hayattan tat aldığımız zamanlar da var. İşte böyle bir ruh haliyesindeyken, akşam dışarı çıkalım, biraz kafa dağıtıp, soğuk havada yürüyelim istedik. Gittik Suadiye’ye. Biraz yürüdük. Oradan da doğru Monc’a.

Gösterişsiz, hatta biraz bakımsız bir mekan. Belki de bilerek böyle olmasını istediler. Neyse, ambiyans güzel. Gelen insanlar sağa-sola fazla bakmıyor, yani rahat edersiniz. Alışık olmayanlar için (benim gibi) müzik sesi biraz yüksek gelebilir. Gerçi zamanla ona da alışıyorsunuz.

Tevekkel

Önce ne demektir ‘tevekkel’? Her şeyi oluruna bırakan demek. (TDK). Hadi bırakalım bakalım.

Tevekkel Monc Live Konser Posteri
Tevekkel Monc Live Konser Canlı Performans

Daha önce dinlememiştim bu grubu: Tevekkel. 5 kişilik bir grup. 21:30 gibi çıktılar sahneye. Türkçe ve İngilizce Pop/Rock ve Rock müzik yapıyorlar. Solistinin sesi iyiydi ve gayet iyi bir repertuarla sahne aldılar.

Tabii ki Duman'ın Senden Daha Güzel şarkısını da söylediler. Hem de iyi söylediler.

Tevekkel'in Facebook, Instagram ve YouTube'da sayfaları var. Tekip etmek isteyebilirsiniz.

Sonuç

Güldük, deşarj olduk ve bolca eğlendik. Ücretler de gayet makuldü. Giriş kişi başı 20 TL, içkiler de normal bir bar seviyesindeydi.

Gece 12 gibi Burak Duman sahne alacaktı. Ama bizim için vakit tamamdı. Belki bir dahaki sefer.

Sevgiler.

Yeni yazılar yayınlandığında haberdar olmak ister misin?
Haydi, arkadaş olalım.