Apple TV

Uzun zamandır dizüstü bilgisayarımı (Apple MacBookPro) televizyona bağlamak için, uygun fiyatlı bir kablo bakıyordum. Piyasada çok fazla Thunderbolt veya MiniDVI’dan HDMI ‘a kablo bulunmadığı ve bulunanlar ise oldukça pahalı olduğu için, erteleyip duruyordum. Birgün Apple mağazasında Apple TV dikkatimi çekti.

Hemen mağazaya girip inceledim. İlk çıktığı zamanlardan beri bildiğim ve takip ettiğim bu minik ve muhteşem alet artık Türkiye’deydi. Fiyatı 289 TL. Kablonun fiyatının 99 TL olduğunu düşünürsek, hiç de pahalı bir ürün değil. Çünkü, hem televizyonunuzu Smart Tv’ye dönüştürmüş oluyorsunuz, hem de Apple cihazlarını(iPhone, iPad, MacBook, MacBookPro, iPod Touch) kablosuz olarak televizyonunuza bağlayabiliyorsunuz. iPhone’unuzla çektiğiniz video/resimleri slayt gösterisi yapabilir ve arkanıza yaslanıp televizyon ekranından rahatça izleyebilirsiniz. Ayrıca, iTunes mağazasından (Türkiye mağazasında satılan) istediğiniz filmi satın alıp veya kiralayıp izleyebilirsiniz. Veya YouTube/Vimeo videolarını televizyonunuzdan rahatça seyredebilirsiniz. Satın aldığınız veya kiraladığınız tüm videolara (film, dizi,..) iCloud hesabınızın aktif olduğu diğer cihazlarınızdan da erişebilirsiniz. Örneğin; filmi izlemeye Apple TV’de başlayıp, iPad’de devam edebilirsiniz.

apple-tv-captain-america

Mağazada filmlerin kirası ortalama 4,99 TL iken satın almak istediğinizde 18,99 TL ‘lere kadar çıkıyor. Bence bazı durumlarda satın almak mantıklı iken, genellikle kiralamak mantıklıdır. Sonuçta, bir filmi değişik zamanlarda 4 kere seyretmek isteseniz bile, fiyat nerdeyse aynı oluyor. O da her filmi 4 kere seyretmek isterseniz.

İzlemek istediğim bir filmi (Brave – Cesur) mağazada görünce çok mutlu oldum ve hem arşivimde durmasını istediğimden, hem de 4 yaşındaki yeğenimin her bize geldiğinde bu filmi izlemek istiyeceğini düşündüğümden filmi hemen satın aldım. (Bu arada, film muhteşem, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Şuradaki yazımdan filmle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.)

Apple, yine, çok başarılı bir ürüne imza atmış. Eğer siz de bir Apple cihaz kullanıyorsanız, mutlaka almanızı öneririm. Çok faydasını göreceksiniz.

apple-tv-backside

apple-tv-onhand

Not: Bu arada şunu da belirtmeliyim; kutunun içerisinden HDMI kablo çıkmıyor.

Kutu İçeriği

  • Apple TV
  • Uzaktan Kumanda
  • Kullanım Klavuzu

Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın