Broken City Movie Poster

Broken City (2013)

Eski polis memuru, şimdilerde ise aldatma hikâyelerini ortaya çıkaran özel dedektif olan Billy Taggart (Mark Wahlberg), Billy için önemli bir figür olan Vali Hostetler(Russell Crowe)’in iki kere ihanetine uğradığını keşfettiğinde, intikam almaya karar verir.

Her ne kadar doğru düzgün bir şehir gibi gözükse de, tüm şehirlerin yapılandırılmasında kokuşmuş ilişkiler, rüşvet ve para her zaman vardır. Ve siyasiler, tüm bunları para için değil de şehirin iyiliği için, insanların refahı için yaptıklarını söylerler. İşte burada devreye, namuslu meurlar/vatandaşlar giriyor ve gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Billy, valinin ihanetini keşfettiğinde intikam almak istiyor ve valinin pis ilişkilerini ortaya çıkarıyor.

Filmin birçok yerinde (çoğu amerikan filminde olduğu gibi) hikâyeden kopuk diyaloglar geçiyor. Aksiyon yok diyemem ama tatmin edici değil, konu yok diyemem ama tatmin edici değil.

Yorum olarak sadece şunu yapabilirim; iz bırakmayan, ancak izlenebilir bir film.

Film hakkında daha detaylı bilgiyi web sitesinden, imdb, facebook, twitter sayfalarından ve youtube kanalından alabilirsiniz.

Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın