Inferno (Cehennem) - Dan Brown - Ön Kapak - Alternatif

Cehennem – Dan Brown

‘Da Vinci Şifresi’ kitabının yazarı olarak tanıdığımız Dan Brown’un son kitabı Cehennem (orijinal adı ‘Inferno’); ilginç hikâyesi, akıcı anlatımı ve hiç bitmeyen aksiyonlarıyla bir solukta okuyabileceğiniz bir kitap.

Hikâye, yazarın önceki kitaplarından da hatırlayacağımız Harvard Üniversitesi’nde simgebilim profesörü olan, Robert Langdon’ın bir hastane odasında uyanmasıyla başlıyor. Başından vurulmuştur, ve yakın döneme ait hiçbirşeyi hatırlamamaktadır, amnezi. Sürekli olarak gözünün önüne gelen rüyalar, acaba hafıza kaybını yaşadığı zamana ait hatıralar mı, yoksa sadece kötü rüyalar mıdır? Robert Langdon bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabını ararken, daha da karmaşık olaylar zincirinin içerisinde bulur kendini. Dünya nüfusunun tamamını etkileyecek olan felâketi engellemek için çabalarken, kime güveneceğini bilmeden, sadece kendi hislerine güvenmek zorundadır.

Floaransa’da başlayan hikâye İstanbul’da bitiyor, ve Dante Alighieri’nin İlahi Komedya’sı üzerinde dönüyor. Yazar, sadece bir hikaye okutmuyor, aynı zamanda İtalya hakkında birçok turistik ve tarihi bilgiyi de yanında veriyor. Bu kitabı okuduktan sonra, hemen İtalya’ya gidip, hikâyede geçen yerleri gezmek, incelemek istedim. Tüm detayları ile anlatılan bazilikalardan heykellere, meydanlardan sanatçılara kadar her detayı kendi gözlerimle de görmek istedim.

Dan Brown’un Cehennem’ini mutlaka okumanızı öneririm.

Kitap için Altın Kitaplar tarafından hazırlanan video :


Künye

Orijinal Adı Inferno
Yazar Dan Brown
Yıl Mayıs 2013
Çeviri Petek Demir – İpek Demir
Yayınevi Altın Kitaplar
Ön Kapak Henry Steadman
Kapak Uygulama Selçuk Özdoğan

Kitap hakkında daha fazlaya bilgiye ulaşabileceğiniz faydalı bağlantılar ise; danbrown.com, goodreads, altın kitaplar


Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın