Iron Man 3 Movie Poster

Iron Man 3 (2013)

Uzun zamandır gösterim tarihinde bir filmi izleme keyfini yaşamamıştım, ta ki dün gece izlemiş olduğum Iron Man 3 filmine kadar. Merakla beklediğim Iron Man 3, beklentilerimin boşuna olmadığını kanıtladı.

Tony Stark (Robert Downey Jr.), bu kez de Amerikan başkanına meydan okuyan bir terörist ile savaşmak zorunda kalıyor. Dünya’da onsuz yaşayamacağı tek insanı ise (tabii ki bu kişi Pepper Potts’tan başkası olamaz) bu tehlikenin dışında tutmaya ve onu korumaya çalışıyor.

Henüz Tony Stark, insalcıl olmamış, Afganistan’da esir düşmemiş ve Iron Man ortalarda yokken, küstahlığı ve umursamazlığı ile kendine bir çok düşman edinmeyi başarmıştı. Bazıları zararsız düşmanlıklar olsa da, bazıları Dünya’yı tehdit edecek kadar büyük düşmanlıklar olacak.

Tony Stark kendini bu düşmanlardan korurken, bize teknolojik bir doyum sağlıyor. Hayretle izlediğimiz ileri teknoloji ürünler muhteşem görsel efektlerle makyajlanmış ve ortaya izlemesi son derece keyifli bir film çıkmış.

Bu filmin özelliklerinde birisi; serinin daha önceki filmlerine de sponsor olmuş, ancak büyük bir reklam kampanyası yapmayan Audi firmasının, bu film ile birlikte, özellikle sosyal medyada oldukça büyük bir reklam kampanyası yapmış olması. Ben de, Tony Stark ile Iron Man karakterinin Audi markası ile birebir örtüştüğünü düşünüyorum. Karakterli, net, ilham verici, yakışıklı, son teknoloji, 2 karakterli (bazen aile adamı, bazense enerjik bir genç), lider,.. gibi birçok özelliğin ortak olduğunu düşünüyorum. O nedenle, çok başarılı bir sponsorluk olmuş. Filmin sonunda, Tony Stark’ın yaşadığı değişime paralel olarak, aracını elektrikli araç ile (Audi e-tron) değiştirmesi çok manidar olmuş.

Filmin öne çıkan diğer bir özelliği ise; yazının başından beridir dikkat ederek yazdığım, Iron Man – Tony Stark ayrımı. Evet, bu filme Iron Man’den ziyade Tony Stark’ı izliyoruz, ve onun insani boyutuna bakıyoruz. Daha önceki filmlerinde özellikle Iron Man karakteri üzerine yoğunlaşılmıştı. Bu filmde ise, Iron Man’den kopuş ve Tony Stark’a dönüş yaşıyoruz.

Filmi çok beğendim, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim, tabii 3 boyutlu olarak 🙂

Resmi twitter hesabı, facebook sayfası, ve youtube listesi.

Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın