Jerry Maguire 1996 Movie Poster

Jerry Maguire (1996)

Jerry Maguire (Tom Cruise) sempatik, yakışıklı, ve işinde gayet başarılı olan bir Spor Menajeridir. Yoğun stres ve iş yoğunluğu nedeniyle yaşadığı psikolojik çöküntü sırasında, yaptığı işteki yanlışlıkları görür ve çalışma arkadaşlarına sektör ile ilgili bir “durum değerlendirme” yazısı yazmaya karar verir. Bu yazı onun kariyerine mâl olacaktır.

Her şeyini verdiği ve hatta büyümesinde payı olduğu şirketinden kovulan Jerry, bu kovulma olayı ile yanlız kalacaktır. Tüm müşterileri, iş arkadaşları ve hatta nişanlısı bile onu terkedecektir. Sadece, eski çalışma arkadaşı olan Dorothy (Renée Zellweger) ve Jerry’yi yanlız bırakmayan tek müşterisi Rod (Cuba Gooding Jr.) yanında kalacaklardır. Bu ekipteki herkesin kanıtlaması gereken çok şey vardır, ve bu süreç hepsi için oldukça zorlayıcı olacaktır. Ve böylece drama, romantizm, komedi,… hepsi birarada, süper bir film ortaya çıkar.

Jerry Maguire, uzun zamandır izlediğim en iyi filmlerden biriydi. Arşivime bakarken gözüme takılan ve son zamanlarda izlediğim birçok kötü filmden sonra, bu filmi izlemek iyi geldi diyebilirim. Kesinlikle, çok başarılı bir film. Tom Cruise’un hâla bu eski filmlerinin meyvesini yediğini düşünüyorum. Ayrıca, Cuba Gooding Jr.’ı da unutmamak gerekir. O da bu film ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı‘nı evine götürmeyi başardı. Ray rolündeki çocuk oyuncu Jonathan Lipnicki ise tek kelimeyle muhteşem.

Kesinlikle izlemenizi tavsiye edebileceğim bir film, tabii hâla izlemediyseniz…

Film hakkındaki bilgilere IMDB ve Wikipedia sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın