Jobs Movie Poster

jOBS (Ashton Kutcher)

Merakla beklediğim Steve Jobs’ın (Paul Steven Jobs) hayatından kesitlerin anlatıldığı ‘JOBS’ filmi, beklentilerimi karşılamasa da izlemeye değer bir filmdi.

Jobs filmi; Steve Jobs’ın Reed’deki günlerinden Woz ile arkadaşlıklarına, Apple I’in üretilişine ve ekibin kuruluşu ile başladı. Aşkları, ilişkileri, Hğndistan, LSD, Apple,.. gibi hayatını şekillendiren tüm olaylara detaylara inmeden değinildi. Özellikle LSD aldığındaki duyguları ve Woz tarafından geliştirilen ilk kişisel bilgisayarı gördüğü sahneler çok çok çok çok daha iyi anlatılabilirdi. Çünkü, bunlar Jobs’ın hayatını köklü olarak değiştiren olaylar.

Genel hatlarıyla filmi başarısız bulduğumu söylemeliyim. Özellikle web sitesi hiç yakışmamış. Windows 8’deki gibi Metro UI kullanılmış ve Tumblr altyapısı tercih edilmiş. Halbuki, Steve Jobs için çekilen bir filmin web sitesine çok özenilmeliydi. Yazık olmuş….

Sanırım biraz daha yazmaya devam etsem filme hiç gitmeyeceksiniz 🙂 O nedenle kısa kesiyorum. Bir de Ashton Kutcher’ın sürekli olarak öne eğilerek yürümesi gözüme çok battı. Steve Jobs o kadar eğik yürümezdi 🙂

Videolara buyrun :

web sitesi, facebook hesabı, youtube kanalı, twitter ve instagram hesabı.

Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın