Sherlock Holmes- Korku Vadisi

Sherlock Holmes – Korku Vadisi

4 kitaplık serinin 3. kitabı olan “Sherlock Holmes – Dehanın Esrarengiz Yüzü – Korku Vadisi”; Sherlock Holmes’un azılı düşmanı olan Prof. James Moriarty’ nin yanındaki bir dostundan aldığı mektup ile hareketlenmeye başlar.

Mektupdaki şifreyi çözmeye uğraşırken, sonucu değiştiremedikleri bir olay Sherlock Holmes ve yakın dostu Dr. Watson’ı oldukça sarsar. Bunun üzerine araştırmalarını iyice derinleştirirler ve hiç ummadıkları (en azından Watson’ın) sonuçlara ulaşırlar.

Korku Vadisi olarak bilinen bereketli topraklarda, uzun süredir bir tarikatın hükümdarlığı söz konusudur. Bu tarikat hükümdarlığını tabii ki korku ve cinayetler üzerine kurmuştur. McMurdo ismindeki cesur, yetenekli ve zeki adamın da aralarına katılımlarıyla oldukça güçlenen tarikatın önünde hiç bir engel yoktur.

Vadide iş yapan küresel çaptaki firmaların bu tarikatın önüne geçmek istemesi ve bir araya gelmesi ile birlikte, vadiye azılı bir dedektif gönderilir. Bu dedektiften hiç kimsenin haberi yoktur ve bu dedektifi daha önce gören de olmamıştır. Dedektifin tek bir amacı vardır; tarikatın Korku Vadisi’ndeki hükümdarlığına son vermek.

Okurken en keyif aldığım Sherlock romanlarında birisidir. Mutlaka okumanızı tevsiye ederim.

 

Orijinal Adı : The Valley of Fear
Yayın Evi : Martı Yayınları
Çeviren : Cumhur Mısırlıoğlu

Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın