The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

Hepimizin yakından tanıdığı, ve çocukluğumuzun vazgeçilmez çizgi film ve çizgi roman kahramanı Tenten’in maceralarının anlatıldığı film, “The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn” 4 Kasım’da Türkiye’de vizyona girecek. (Seri olarak çekileceğini düşünüyorum).
Yönetmenliği Steven Spielberg tarafından yapılmış.

Tenten (orijinal ismi “Tintin”dir), Belçikalı yazar Hergé(asıl ismi Georges Rémi’dir) tarafından 1929 yılında yaratılmış olan bir çizgi roman kahramanıdır. Bu nedenledir ki 7’den 70’e herkesin çocukluğunda bir izi mutlaka vardır.

Karakterlerden biraz bahsetmek gerekirse;
Thomson and Thompson : Orijinal isimleri Dupont ve Dupond’dur. Birbirine ikiz kadar benzeyen ama sadece arkadaş olan iki sakar dedektiftir. Tek farkları bıyıklarının şeklidir.

Captain Haddock : Esas ismi Kaptan Archibald Haddock’tır. Tenten’in en iyi arkadaşıdır. Oldukça sevilen bir karakterdir.

Professeur Tryphon Tournesol : Profesör, yeni ve kendine özgü buluşlar olan karakterdir. Kulağı biraz ağır işitir.

Milou : Milu, Tenten’in beyaz bir tilki teriyeri olan köpeğidir. Birbirleri ile çok derin bir bağları vardır ve (Milu’nun konuşamamasına rağmen) çok iyi anlaşırlar.

Tenten ile ilgili daha fazla bilgiyi; web sitesi‘nden, wikipedia‘dan, vikipedi‘den,  film sitesi‘nden ve imdb sayfasından alabilirsiniz.
Diğer ülkelerde hangi tarihlerde vizyona gireceğine buradan bakabilirsiniz.

Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın