Türkiye Posterleri

“Birçok Hollywood filminin posterini hazırlayan Türk” olarak da bilinen, grafik tasarımcı Emrah Yücel tarafından hazırlanan Türkiye Posterleri projesi, Türkiye’yi marka haline getirme çalışmalarının en başarılısı bence.

Kapadokya, Nemrut, Sultanahmet, Taksim, İzmir, Efes, Pamukkale, Mardin, … gibi Türkiye’yi Türkiye yapan değer ve mekanlar posterleştirilerek, grafik olarak dünya standartlarında bir çalışma hazırlanmış. Amaç, Türkiye’nin reklamını dünya kalitesinde yapmak olduğu için, posterleri tamamen ücretsiz olarak, baskı kalitesinde bilgisayarınıza kaydedebilir ve istediğiniz matbaa ya da özalit merkezinden çıktısını alabilirsiniz.

Kendi sözleriyle anlatmak gerekirse :

” Bizler, topraklarımızdaki tüm güzelliklerin ve sonsuz zenginliklerin farkındayız. İstanbul Boğazı’nın ortasında bir inci gibi duran Kız Kulemizle, görenleri şaşkına çeviren Kapadokyamızla, Ölüdeniz’in ipeksi maviliğiyle, Efes’teki görkemli kütüphanemizle, Pamukkalemiz, Mardinimiz, Karadeniz kıyılarımız ve bizi biz yapan tüm değerlerimizle gurur duyuyoruz.
‘Öyleyse’ dedik, ‘bilenler, bilmeyenlere anlatsın, Türkiye’nin marka değerini, Türk insanı yükseltsin’. “

Facebook sayfasına buradan, twitter hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Posterleri projesinin tüm hakları, Iconisus L&Y’ye aittir.

Paylaşmak güzeldir!

Bir Cevap Yazın